בארץ: כרית אוויר לאופנוע של HELITE הצרפתית

החל מ-2,490 שקל לפריט שעשוי להציל לכם את החיים! חברת אדקיז טכנולוגיות השיקה הבוקר בישראל את אפודי ומעילי כריות האוויר של HELITE הצרפתית, המשדרגים משמעותית את בטיחות הרוכבים על דו-גלגלי.

ששי כהן 02 באוג, 2017
כרית אוויר לאופנוע HELIGHT

בשעה ששוק הרכב הפרטי מציג קפיצה משמעותית בשנים האחרונות בבטיחות הנוסעים ברכב, עם שלל מערכות בטיחות מתקדמות שמותקנות ביותר ויותר מכוניות חדשות, שוק הרכב הדו-גלגלי מפגין דריכה במקום, כשלצערנו, כמות תאונות הדרכים הקשות והקטלניות נמצאת במגמת עליה בשנה האחרונה. אמנם יותר ויותר כלים דו-גלגליים מצוידים כיום במערכת ABS ובבקרות יציבות והחלקה שונות, אך אם הגעתם חלילה למצב תאונה, התוצאות לצערינו יהיו בד"כ קשות. אל המקום הזה בדיוק נכנסת חברת אדקיז טכנולוגיות החדשה, שהשיקה הבוקר בישראל את כרית האוויר לאופנוע של חברת HELITE הצרפתית, העשויה להציל לכם את החיים.
התנאי להצלחה: מחיר נגיש
כלל ידוע בכל הנוגע למוצרי בטיחות מתקדמים לרכב, נוגע בסופו של דבר למחיר. לרוב, כולם יסכימו שאביזרי בטיחות הינם פריט חיוני ברכב, אך כשמגיעים לשורת המחיר הכוללת תשלום של כמה אלפי שקלים טובים, אז מתחילים לחשוב פעמיים. אז אמנם כרית אוויר לאופנוע כבר התגלגלה לארץ בשנים האחרונות, אך מחיר מחירם של אפודי ומעילי כריות האוויר, הפך אותם לפריט נדיר על הכביש. הבשורה החדשה של היבואן החדש נוגעת בראש ובראשונה לתג מחיר התחלתי של 2,490 שקל לאפוד כזה, שהופכת את אביזר הבטיחות להרבה יותר נגיש מבעבר.
אפודי ומעילי כריות האוויר של HELITE
חברת HELITE נוסדה בצרפת בשנת 2002, ומתמחה בייצור ציוד בטיחות מתנפח, הכולל אפודי ומעילי כריות אוויר, המותאמים לרוכבי דו-גלגלי, רוכבי סוסים, גולשי סקי ופעילים של ספורט אקסטרימי לסוגיו. בין לקוחות החברה בחו"ל ניתן למצוא את משטרות צרפת, ספרד וארה"ב, וכן את המקבילים של מד"א, ימ"מ הצרפתים ועוד. לדברי החברה, עד כה נמכרו בעולם יותר מ-100,000 יחידות. את הנציגות בארץ יזמו 3 עולים חדשם מצרפת, שהקימו את חברת אדקיז טכנולוגיות.
אפודי ומעילי HELITE, הנם רב-פעמיים ובמקרה של פתיחת הכרית, כל שיש לעשות זה להחליף את מכל ה-CO2 בחדש (במחיר של 230 שקל בלבד) כדי לחזור לרמת הגנה תקינה, זאת כמובן במידה וציוד הרכיבה לא נקרע כתוצאה מהתאונה. היצע אפודי ומעילי הרכיבה של HELITE יכלול בישראל לא פחות מעשרה דגמים שונים, כדי להתאים למגוון רחב של רוכבים וסוגי שימוש. ההיצע כולל מעילי קיץ וחורף, מעילי אדוונצ'ר, אפודים שחורים וזוהרים (היי-וויז), אפוד לשימוש עבור רוכבים ספורטיביים ועל גבי מסלולי מירוצים (בהתאמה לחליפת העור והגבנון) לגברים ולנשים, עשויים מקורדורה או עור ועוד. 

מחירון
טווח המחירים של HELITE יחל כאמור ב-2,490 שקל לאפוד מדגם ה-Airnest המספק הגנה קשיחה לצוואר, תמיכה קשיחה לגב ועמוד השדרה, חזה, צלעות וכליות ואפילו הגנה לאגן הירכיים, ועד ל-3,290 שקל לדגם ה-GP AIR המיועד עבור רוכבי אופנועי ספורט ולשימוש על גבי מסלולי מירוצים. מחירי המעילים ינועו בין 4,400 שקל ל-4,900 שקל, כאשר לכל המעילים והאפודים אחריות של שנתיים, ו-10 שנים על מכל ה-CO2.
התרשמות מהמוצר…
במסיבת העיתונאים ניתנה אפשרות לחוות את ניפוח כרית האוויר דרך לבישת אפוד או מגוון מעילים שהוקצו במיוחד. בכל הנוגע לנוחות, לא מורגש הבדל משימוש של מעיל רכיבה ממוצע לאופנועים, ואין תחושת סירבול או משקל יתר מהמקובל. בפתיחת כרית האוויר המלווה בקול נפץ קליל, האפוד/ מעיל מתמלאים באוויר במהירות של עשירית השניה, והתחושה היא של הגנה מקסימלית על הגב, הבטן, החזה והצוואר, כולל קיבוע של הראש וחוסר יכולת להזיז את הראש לאחור ולצדדים.
לסיכום: לדעתנו מדובר במוצר בטיחות מעולה שנהנה ממחיר זול ביחס לתמורה, והיינו שמחים לראות יותר רוכבים מוותרים על שדרוגים שונים של ביצועי האופנוע (בשווי של אלפי שקלים) ומשתמשים בכסף להשקעה בבטיחות החיים שלהם ששווה כל אגורה. הנתונים הסטטיסטיים מדאיגים: מאז תחילת 2017 נהרגו 34 רוכבי דו-גלגלי  עד כה (יולי), לעומת 27 הרוגים בתקופה המקבילה ב-2016.

Audi
אאודי Q4 אי טרון
פולקסווגן טיגואן אולספייס

פולקסווגן טיגואן אולספייס