כי דלק זה לא רק דלק: דלק ישראל תפרוס 40 עמדות טעינה מהירות בתחנות שלה

70 שנה לאחר שהקימה את תחנת הדלק הראשונה שלה, מתכננת דלק ישראל פריסת עמדות טעינה מהירות בהספקים של 150KW ב-40 תחנות דלק שלה ברחבי הארץ.

ששי כהן 16 בינו, 2022
תחנת דלק

חברת דלק ישראל חוגגת השנה 70 שנה, ואף נחשבת לחברת הדלק הראשונה שהוקמה בישראל לאחר הקמת המדינה. יחד עם זאת, השינויים שעובר שוק הרכב והעידן החשמלי שבפתח, מאלצים גם את "דלק" לעשות שינויים והתאמות, והיום מדווחת החברה כי בכוונתה להצטרף לשלל חברות הדלק שמקימות עמדות טעינה לרכבים חשמליים, עם 40 תחנות ראשונות שיציעו טעינה מהירה מתוך 245 תחנות המשרתות כ-135 אלף לקוחות מדי יום.

בחברת דלק חתמו על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברתZEN ENERGY  הקשורה לזוקו שילובים ודלק, במסגרתו יקימו עמדות טעינה מהירה בתחנות מרכזיות של דלק ברחבי הארץ. בשלב הראשון יוקמו 40 עמדות טעינה ב 40 תחנות מרכזיות של דלק אשר נבחרו לפי מיקומן בצירי תנועה ראשיים המאפשרים נסיעה רציפה גם לטווחים ארוכים כגון: מצפה רמון, ראש פינה ותל אביב, עם אופציה לפרישת עמדות טעינה נוספות בהמשך.

עמדות הטעינה שמיוצרות ע"י חברת SIEMENS הינן אוניברסאליות, קלות ונוחות לתפעול, ויהיו בהספקים של 150KW . לדברי החברה, עלות טעינה מהירה תהיה תחרותית (המחיר יפורסם בהמשך) ותאפשר טעינה של כ 70% מתכולת הסוללה ב כ 15 דקות.

יורם איל, מנכ"ל דלק ישראל אמר היום: "כחלק מאסטרטגיית החברה, אנו שואפים לספק לצרכנים שלנו חווית איכות במגוון רחב של מוצרים ושירותים הקשורים ברכב ובדרך. כחלק מהמהפך שעובר שוק הרכב לתחבורה חכמה, חסכונית ונקיה, ראינו לנכון לחבור לקבוצת זוקו ולחדור לשוק הטעינה החשמלית. המטרה היא להרחיב את החוויה שאנו מעניקים  לנהגים למענה במכלל העולמות שמציעה דלק ישראל: תדלוק, חוויה קמעונאית, עולמות הגז הביתי וחווית הקפה".

יוסי עזריה מנכ"ל ENERGY ZEN אמר היום: "השנים הקרובות יהיו שנות הצמיחה המשמעותית בכניסת הרכב החשמלי וההיערכות בהיבט תשתית הטעינה מתבקשת ברמה הלאומית. ההסכם עם חברת דלק הינו אסטרטגי ומצטרף ללקוחות נוספים אשר בחרו בשיתוף פעולה עם ZEN בתחום זה. אנחנו מודים לחברת דלק על האמון ויוצאים לשיתוף פעולה ארוך טווח להקמה של עמדות איכותיות וביצוע הפרויקטים בסטנדרטיים הגבוהים ביותר. החברות יבצעו בחינה מתמדת של היצע הטכנולוגיה על מנת להעניק ללקוחות את השירות המיטבי והמהיר בטעינת הרכבים החשמליים".

עוד מחדשות רכב

אנחנו גם ב-Facebook

Facebook Pagelike Widget