הסוף לעידן הקודנית ברכב? הפיתוח החדש של קוברה

חברת קוברה מציגה את הדור הבא של מערכות המיגון – Cobra Biometric ID, מערכת הנעה הכוללת זיהוי ביומטרי חכם בטביעת אצבע וניהול משתמשים, העשויה לסייע בהתמודדות עם תופעת גניבות הרכב העולה. הדגם מותאם לכל סוגי הרכב ויוצע במחיר החל מ-1,390 שקל כולל התקנה בבית הלקוח.

ששי כהן 02 ביונ, 2024
מערכת מיגון קוברה מבוססת טביעת אצבע

כשברקע גל גניבות רכב המובילים לעלייה דרמטית של מחירי ביטוח הרכב המקיף לרכב בישראל, מודיעה חברת קוברה, מהחברות הוותיקות בארץ הפועלות בתחום המיגון לרכב, על השקת מערכת מיגון חדשה המבוססת טביעת אצבע, המחליפה את הקודן הוותיק (והמעיק) ברכב ועשויה לצמצם את תופעת הגניבות ואולי בהמשך לסייע גם לירידת מחירי הביטוח.


המערכת פותחה כמענה ישיר לעלייה בגניבות הרכב בישראל ומותאמת לכל רכב בדומה למערכות הפועלות ברכבי היוקרה דוגמת ג'נסיס, מרצדס וב.מ.וו. היתרון המובהק של הטכנולוגיה על פני הקודנית הסטנדרטית הוא היכולת שלה לזהות את הנהג באופן חד-ערכי ומותאם אישית בניגוד לקוד, שלרוב אינו נשמר בסוד, או קל מאד לניחוש.

המערכת הייחודית מתממשקת לכל מערכות האיתור המובילות בשוק דוגמת קוברה, פוינטר, או איתוראן ומונעת הנעה, או נסיעה כל עוד לא זוהה נהג מורשה בטביעת אצבע. בשלב הראשון תושק המערכת בשני דגמים (בסיסי ומתקדם) ותגובה באפליקציה ייעודית לשליטה וניהול מרחוק.

  • Cobra Biometric ID: מערכת המאפשרת פתיחה והנעה בטביעת אצבע בקרבת הרכב.
  • Cobra Biometric Anywhere: מערכת המאפשרת פתיחה והנעה בטביעת אצבע מכל מקום בעולם.

חווית משתמש מתקדמת

Cobra Biometric ID מציעה חווית משתמש מתקדמת המאפשרת ניהול משתמשים מרחוק, צפייה בהיסטוריית הרכב והפעלת גיבוי נוסף במקרה של נטרול האצבע. הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת הגדרת עד 10 משתמשים בו זמנית (פיזית ברכב עצמו, או מרחוק) וניהול מלא באמצעות האפליקציה לרבות הגדרת משתמשים נוספים, הסרת משתמשים שאינם נחוצים יותר ובקרוב גם צפיה בהיסטוריית הרכב ואף מצב "מוסך".

המערכת מתאימה לכל סוגי הרכבים, כולל אוטובוסים ומשאיות, וניתנת להתקנה תוך 20 דקות בלבד על ידי טכנאי מוסמך מבית קוברה.

מדובר בבשורה משמעותית לשוק הרכבים החדשים, אך גם לשוק ה- after market, ציי הרכב, שוק השכרת הרכב וחברות הליסינג. בימים אלה, נמצאת המערכת בתהליך קבלת אישורים אל מול חברות הביטוח.

מהנהלת חברת קוברה, נמסר: "החזון שלנו בפיתוח המערכת החדשה הוא להוביל את הזיהוי הביומטרי כסטנדרט עולמי, ולהגביר את רמת האבטחה וההצפנה של הרכב למקסימום האפשרי. אנו משקיעים רבות בפיתוחים טכנולוגיים לקהל לקוחותינו בארץ ובעולם כדי להנגיש מוצרים בעלי ערך מוסף המציעים חווית נהיגה נוחה ומוגנת יותר".

מחיר מומלץ לצרכן- Cobra Biometric: החל מ-1,390 ₪ כולל מע"מ והתקנה בבית הלקוח.

Audi

עוד מחדשות רכב

אאודי Q4 אי טרון
פולקסווגן טיגואן אולספייס

פולקסווגן טיגואן אולספייס