חשמלית אמריקאית במחיר תחרותי: נחשפה קדילאק אופטיק

קדילאק ממשיכה בפיתוח דגמים חשמליים וחושפת את האופטיק (Optiq), רכב פנאי חשמלי ויוקרתי, עם מחיר זול מאאודי Q4, אך עם תא נוסעים מרווח משמעותית, הנעה כפולה כסטנדרט וטווח נסיעה עד 480 ק״מ. הדגם צפוי להגיע לארץ בתחילת 2025.

ששי כהן 30 במאי, 2024
קדילאק אופטיק

קדילאק ממשיכה בתהליך ההתחמשות בדגמים חשמליים וחושפת את האופטיק, רכב חשמלי רביעי ליצרן, המצטרף לדגמי הליריק, ויסטיק ואסקלייד IQ, בעזרתם נכנסת בהדרגה קדילאק לעידן חדש. הדגם החדש הינו הרכב החשמלי הקטן והזול ביותר שהציג עד כה היצרן, ובארץ הוא צפוי להתחרות בדגמים כמו טסלה מודל Y, אקספנג G9 ואאודי Q4.


בקדילאק תולים תקוות רבות בדגם החדש שימשיך את המומנטום של הדור הנוכחי של קדילאק, אשר הצליח להביא בחמש שנים האחרונות כמיליון לקוחות חדשים למותג בעולם, עם שיעור עולה של לקוחות צעירים שהצטרפו לראשונה למותג, שהתאפיין בעבר בעיקר בלקוחות מבוגרים. דגם האופטיק החדש הינו מפתח מרכזי באסטרטגיית ההתרחבות של היצרן בעולם, ומדובר בדגם גלובלי שיימכר ב-10 אזורים שונים בעולם, לרבות באירופה שם הוא נחשף השבוע (בפאריס).

קדילאק אופטיק

כחלק מהייעוד לקלוע לטעמם של לקוחות רבים יותר בעולם, ובעיקר לאלו האירופאים, האופטיק הוא רכב פנאי חשמלי קומפקטי במידות אמריקאיות, שיהיה קטן יותר מהליריק, חלוץ החשמליות של היצרן, אך עדיין יציע תא נוסעים גדול ומרווח ביחס לסגמנט שבו יפעל באירופה (בסיס גלגלים 295 ס״מ ואורך של 4.82 מטר). המפרט כולל צמד מנועים חשמליים המפיקים הספק משולב של 300 כ"ס ומומנט מרבי של 48.9 קג"מ, המספקים גם הנעה כפולה כסטנדרט והבטחה לשילוב אופטימלי של ביצועים, נוחות וטווח נסיעה נדיב שצפוי לעמוד על 480 ק״מ, הודות לשימוש בסוללה בקיבולת 85 קוט״ש. הדגם יתמוך גם בטעינת DC מהירה המבטיחה טעינת 126 ק״מ ב-10 דקות בלבד.

קדילאק אופטיק
תא הנוסעים של האופטיק יציע עיצוב מודרני ונקי, אך עם חשיבה על הנדסת אנוש כאשר לצד לוח שעונים דיגיטלי ומסך מולטימדיה החוברים ליחידה ענקית ״33, כולל הרכב גם פסנתר מתגים לתפעול מהיר של בקרת האקלים, מערכת השמע ועוד לנסיעה בטוחה וידידותית יותר לשימוש לנהג. הדגם יכלול אבזור עשיר כסטנדרט, חבילת מערכות בטיחות מתקדמות רחבה ומערכת שמע של AKG בעלת 19 רמקולים כסטנדרט.

קדילאק אופטיק תגיע לייצור כבר בסתיו הקרוב ומחברת UMI היבואנית בישראל, נמסר כי הדגם צפוי להגיע לארץ כבר ברבעון הראשון של 2025.  הדגם ישווק ב-2 גרסאות לבחירה: ״Luxury" ו- ״Sport" והמחיר הבסיסי יחל בארה״ב מ-$54,000.

עוד מחדשות רכב