טויוטה ראב 4 פלאג-אין תושק בישראל בחודש הבא

"הראב 4 הטובה ביותר", כך מצהירים יבואני טויוטה על גרסת הפלאג-אין החדשה של הדגם, שתגיע בקרוב לארץ ומבטיחה הנעה כפולה, הספק של 306 כ"ס המבטיח תאוצה ל-100 קמ"ש ב-6 שניות ואפשרות לנסוע על חשמל בלבד לטווח של עד 75 ק"מ.

ששי כהן 22 בפבר, 2021
טויוטה ראב 4 פלאג-אין

חברת יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, תשיק במהלך החודש הבא את הראב 4 פלאג-אין (PHEV) החדשה, אשר מבטיחה שילוב מרשים של ביצועים חמים וצריכת דלק נמוכה במיוחד, לצד אפשרות לנסוע על חשמל בלבד לטווח של עד 75 ק"מ ורמת אבזור עשירה. הדגם יתחרה בארץ בקטגוריית רכבי הפנאי המשפחתיים PHEV המתפתחת, בה מוצעים כיום פיג'ו 3008, אופל גרנדלנד X, מיצובישי אאוטלנדר, MG EHS ועוד.

גרסת הפלאג-אין הינה הגרסה הבכירה והחזקה ביותר של הראב 4 בעולם, ולדברי טויוטה מדובר בראב 4 הטובה ביותר שהם ייצרו עד כה. חיצונית מדובר באותו דגם המוכר לנו כאן מהשנתיים האחרונות, בתוספת עדכונים קוסמטיים קלים ופתח טעינה שנוסף לרכב (בנוסף לפתח התדלוק המסורתי). הדגם יוצע עם מערכת היברידית הכוללת את מנוע הבנזין 2.5 ליטר המוכר של היצרן, אשר יחד עם צמד מנועים חשמליים חזקים יותר וסוללה גדולה יותר, מבטיח הספק משולב של 306 כ"ס, המבטיח ביצועים ספורטיביים עם תאוצה מעמידה ל-100 קמ"ש ב-6 שניות בלבד. יחד עם צמד המנועים החשמליים היושבים אחד על הסרן הקדמי ואחד על הסרן האחורי, מתקבלת הנעה כפולה חכמה בדגם.

טויוטה ראב 4 פלאג-אין

יחד עם סוללת ליתיום-יון בקיבולת של 18.1kWh, מבטיח הראב 4 פלאג אין אפשרות לנסיעה על חשמל בלבד ובמהירות עד 135 ק"מ לטווח נסיעה עד 75 ק"מ לפי נתוני היצרן, או עד 98 ק"מ אם כל נסיעותיכם מתרכזות בתוך העיר. זמן הטעינה של הסוללה דרך עמדת טעינה ביתית עומד על כשעתיים וחצי, או כ-7.5 שעות בחיבור לשקע חשמל ביתי רגיל. במידה ותהיו מעוניינים, ניתן לטעון את הסוללה גם דרך מנוע הרכב בנסיעה, אך טעינה כזאת פחות מומלצת ופחות חסכונית בעלויות. בשל השילוב של סוללה גדולה יותר, נפח תא המטען מצטמצם בגרסת ה-PHEV אך עדיין מציע נפח מכובד של 510 ליטר.

טויוטה ראב 4 פלאג-אין

הדגם צפוי להיות משווק בארץ ברמת גימור גבוהה במיוחד, הכוללת מושבים ספורטיביים מרופדים עור, חימום מושבים, מראה פנימית מבוססת מצלמה, חימום מושבים, מולטימדיה חדשה עם תמיכה באנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי, משטח טעינה אלחוטי לנייד, גג זכוכית פנורמי נפתח חשמלית, דלת תא מטען חשמלית וחבילת אבזור בטיחותי רחבה.

שיווק הדגם צפוי להתחיל עד סוף חודש מרץ 2021, מחיר ומפרט אבזור מקומי מלא יפורסמו עם השקת הדגם בארץ.שיתופים