ישראל מתחשמלת: 4,642 מכוניות חשמליות עלו לכביש מתחילת השנה

טסלה כבשה את שוק היוקרה במחצית הראשונה של השנה עם 2,912 מסירות, אך השוק הישראלי אימץ בחיבה גם 1,730 מכוניות 100% חשמליות נוספות. בדרך לארץ גם כמה מתחרות חדשות שמבקשות להיות שחקניות משמעותיות בשוק, וגם המונית הלונדונית חוזרת לישראל בדגם חשמלי.

ששי כהן 06 ביול, 2021
יונדאי איוניק 5 בישראל

4,620 מכוניות 100% חשמליות (BEV) שעלו לכבישי הארץ במחצית הראשונה של 2021, מבשרים ללא ספק שישראל סוף סוף מתחשמלת. אמנם ביחס לסך מכירות הרכב החדש בישראל ששובר כאן שיא חדש עם 183,801 רכבים בחצי שנה בלבד, מדובר באחוז זניח (סביב ה-2.5%), אולם ביחס לתקופה המקבילה בה עלו לכביש 834 מכוניות חשמליות שהיוו נתח שוק של 0.7%, מדובר ללא ספק בזינוק מרשים בביקוש. הנתונים האלה, אגב לא כוללים את מכירות דגמי ה-PHEV (פלאג-אין הייבריד) שנחשבים גם הם לדגמים חשמליים ונהנים ממסירות של אלפי כלים נוספים מתחילת השנה.

טסלה מודל 3 בישראל

טסלה מודל 3 – 2,912 כבר עלו לכביש. אלפים נוספים בדרך

טסלה מעפילה למקום הראשון בשוק היוקרה

5 חודשים בלבד לאחר שהחל השיווק הרשמי של טסלה בארץ, הפכה בחודש החולף המכונית החשמלית האמריקאית למותג היוקרה הנמכר ביותר בישראל מתחילת השנה, וזה עם דגם אחד בלבד שהגיע עד כה לישראל (טסלה מודל 3). בסה"כ מסרה טסלה עד סוף יוני 2,912 מכוניות, התברגה במקום ה-15 בטבלת מסירות הרכב החדש (מתוך 55 מותגים המשווקים כיום בישראל), והקדימה את כל מותגי היוקרה כאשר מיד אחריה אאודי עם 2,890 מסירות, מרצדס עם 2,644 מסירות וב.מ.וו עם 2,436 מסירות. בחודש הבא תאבד ככל הנראה טסלה את מעמדה הבכיר, משום שאין לה מלאי זמין בארץ (כל משלוח שמגיע לארץ מכור כולו מראש), ואונייה נוספת של היצרן צפויה להגיע לכאן רק באוגוסט. יחד עם זאת, בהנחה שלא יהיו ליצרן בעיות מלאי בהמשך השנה, סביר להניח שטסלה תסיים את השנה בראש רשימת מותגי היוקרה בארץ.

MG ZS EV החשמלית

MG ZS EV החשמלית – צומחת במכירות למרות התחרות הגוברת

MG ממשיכה לככב במספרים מרשימים 

מותג MG הסיני המיובא לישראל ע"י קבוצת לובינסקי אמנם איבד את הבכורה בשוק החשמליות המקומי, אך עדיין נהנה מצמיחה מרשימה במכירות עם 690 מסירות של דגמי ה-ZS EV מתחילת השנה, לעומת 688 מסירות בכל שנת 2020. במסגרת מהלך שהחלה לובינסקי בשיתוף עם קק"ל עם השקת הרכב בינואר 2020, במהלכו הבטיחה היבואנית נטיעת עץ על כל MG ZS EV שנמסר בישראל, נחנכה בחודש אפריל האחרון חורשה ביער כיסופים שבעוטף עזה על שמו של ה-MG החשמלי ובה 1,000 עצים לציון 1,000 מסירות של הדגם מאז החל השיווק. נותר לקוות רק שטרור הבלונים מרצועת עזה לא יחריב גם את החורשה הזאת 🙁

סיטרואן C4 החשמלית

סיטרואן C4 החשמלית – בחודש הבא בישראל

וכמה מכרו שאר הדגמים החשמליים?

לצידן של טסלה ו-MG שמובילות את השוק החשמלי, עלו במחצית הראשונה של השנה לכביש גם כ-168 מדגמי אאודי E-tron , מהן כ-35 מדגם ה-S החדש, שהקדימו כ-132 חשמליות של מרצדס (84 מדגם ה-EQC ו-48 מדגם ה-EQA) ו-129 מדגמי GAC GE3 הסינית המיובאת ע"י יוניון מוטורס. במותג פיג'ו מסרו 106 מכוניות, כ-78 מהן מדגם ה-2008 החשמלי ו-26 מסירות של ה-208 החשמלית.

מרצדס EQA

מרצדס EQA – המשלוח הראשון כבר נחטף

פתיחה מרשימה רושמת איוויס הסינית (AiWAYS) עם 102 מסירות מדגם ה-U5, המקדימה את מותג SERES – סיני נוסף המיובא ע"י טלקאר שמסר כאן כבר 67 מכוניות. במותג ניסאן מסרו 66 חשמליות עם 52 מסירות מדגם הליף ו-14 מסירות של המסחרית NV200E. מותג ב.מ.וו עם 53 מסירות חשמליות מהן 30 מדגם ה-IX3 ו-23 עותקים של המיני קופר E. מותג מקסוס המיובא ע"י צ'יינה מוטורס רושם עד כה 46 מסירות, כ-31 מהן מדגם ה-euniq 5 – המיניוואן 7 מושבים החשמלי הראשון בארץ. רנו מסרה 36 יחידות של הזואי הקטנה והקדימה את לקסוס שלאחר הפחתת המחיר החדה של ה-UX300E מצליחה למכור קצת יותר ומסרה עד כה 30 מכוניות. בהמשך הרשימה 27 יחידות של אופל קורסה החשמלית, 26 יחידות של פורשה טאייקן, 21 יחידות של יונדאי איוניק EV, כ-8 יחידות של יגואר i-PACE ו- 6 יחידות של DS3 E-TENSE החשמלית .

פיאט 500e חשמלית

פיאט 500e חשמלית – החשמלית הזולה בישראל

מתקפת דגמים חדשים כולל החשמלית הזולה בישראל !

יבואני הרכב הוותיקים בהחלט לא מתכננים לשבת בצד ולהסתכל איך טסלה משתלטת כמעט על כל השוק לבדה. כבר בתחילת השבוע השיקה סמלת יבואנית פיאט את ה-500e החדשה עם תג מחיר התחלתי של 99,900 שקל הנמוך משמעותית מההערכות המוקדמות בשוק, שהופך אותה למכונית החשמלית הזולה בישראל לעת עתה, נדמה שהם באמת מכוונים לכמה מאות יחידות בשנה. לקראת סוף החודש צפויה כלמוביל יבואנית יונדאי להשיק כאן צמד דגמים חשמליים חדשים בשוק, בעזרתם מקווים בחברה לתת תשובה אמיתית לטסלה ולמכור כמויות משמעותיות של דגמים חשמליים (בניגוד לאיוניק EV שנמכרת כאן במספרים זניחים). 6 דגמים ראשונים של יונדאי קונה EV כבר עברו רישוי והדגם צפוי להתחרות בגזרת המחירים של הג'יפונים הסינים, זאת אומרת סביב ה-135-140 אלף שקל אטרקטיביים מאוד. לצידה עברו רישוי גם 6 דגמים ראשונים של האיוניק 5 המאוד מעניינת, המשפחתית החשמלית החדשה והשימושית של יונדאי, שצפויה לתת מענה לטסלה מודל 3, וככל הנראה גם תתומחר דומה מאוד.

levc TX

levc TX: המונית הלונדונית כבר בישראל בגרסה חשמלית. צילום: EV מוטורס ישראל

המונית הלונדונית חוזרת

במהלך החודש הבא תשיק EV מוטורס את מותג JAC החשמלי מסין, ש-5 מכוניות ראשונות שלו כבר עלו לכביש וצידו גם מותג levc שמחזיר לארץ את המונית הלונדונית, הפעם בדגמים חשמליים עם ה- levc TX לשוק המוניות וה-levc VN5 לשוק המסחריות. בחברת טלקאר יבואנית קיה יחלו לשווק בקרוב גם את הנירו החשמלית שצפויה להיות עממית יותר מה-EV6 החדשה והמפתה שתגיע לכאן רק בתחילת 2022. מותג סיטרואן יצטרף גם הוא לראשונה לשוק החשמלי, עם ה-C4 "אלקטריק" החדשה ששיווקה יחל בארץ באוגוסט. סוגר את הרשימה מותג ג'ילי הסיני שמכונית ראשונה שלו עבר רישוי לאחרונה והשיווק הסדיר צפוי להתחיל בתחילת 2022, גם הוא ע"י יוניון מוטורס.

 

עוד מחדשות רכב

0 ק"מ מליסינג

אנחנו גם ב-Facebook

Facebook Pagelike Widget