מבחני ריסוק חדשים: זיקר, פולקסווגן ומקסוס מצטיינים, פורד הרבה פחות

ארגון הבטיחות האירופאי EuroNcap מפרסם תוצאות מבחני ריסוק חדשים: זיקר X, זיקר 001, פולקסווגן טיגואן החדש והמיניוואן החשמלי החדש של מקסוס מצטיינים, המסחרית הקומפקטית של פורד הרבה פחות.

ששי כהן 30 במאי, 2024
זיקר X מבחן ריסוק

מותגי הרכב מסין ממשיכים להפגיז עם תוצאות ריסוק מרשימות וציון מרבי של 5 כוכבים, כאשר המותגים הוותיקים מהמערב ממשיכים לספק תוצאות מעורבות, כך עולה מסבב נוסף ושני לשנת 2024 שמפרסם ארגון הבטיחות האירופאי EuroNcap.


מצטייני הסבב הנוכחי הם דגמי זיקר X וזיקר 001 אשר זכו בציון מלא של 5 כוכבים ותוצאות ניקוד מרשימות מאוד, לשמחתו גם של היבואן בארץ ויותר מ-1,000 לקוחות שכבר קיבלו את המכוניות בישראל מאז שהחל שיווק המותג בתחילת השנה. ה-ZEEKR X, ה-SUV אורבני של זיקר, זכה לציון של 91 בבטיחות מבוגרים; 90 בבטיחות ילדים; 84 בהגנה על הולכי רגל; ו-83 במערכות הבטיחות. בכך, התבלט לטובה ה-ZEEKR X מעל יתר מתחריו בקטגוריה, וגבר על כל שאר הרכבים שתוצאות בחינתם פורסמו בשנת 2024. לציונים דומים זכה גם הזיקר 001 שרק הפסיד מולו 2% בהגנה על מבוגרים ו-2% בהגנה על ילדים ברכב, אך עדיין הרשים עם ציון כולל גבוה ודירוג של 5 כוכבים.

גם המיניוואן החשמלי החדש של מקסוס, ה-MIFA 7, זכה לציון של 5 כוכבים עם ציון של 92 בבטיחות מבוגרים; 87 בבטיחות ילדים; 81 בהגנה על הולכי רגל; ו-75 במערכות הבטיחות. פולקסווגן טיגואן החדש זכה אף הוא ב-5 כוכבים בריסוק עם ציון של 83 בבטיחות מבוגרים; 88 בבטיחות ילדים; 84 בהגנה על הולכי רגל; ו-78 במערכות הבטיחות.

המסחרית הקומקפטית פורד טורנאו קאסטום הציגה תוצאות נמוכות יותר עם דירוג של 3 כוכבים בגרסת הכניסה ו-4 כוכבים בגרסה המאובזרת בשלל מערכות הבטיחות המתקדמות של היצרן.

עוד מחדשות רכב