מה דעתכם על טנדר טסלה סייברטראק עם מנוע בנזין V6?

לפעמים חלומות מתגשמים: מעריץ חסר סבלנות של טנדר הטסלה סייברטראק מבוסניה, לא יכול היה לחכות להתחלת הייצור הרשמי של הטנדר החשמלי העתידני ופיתח רפליקה מרשימה על בסיס פורד רפטור F-150, המצוידת דווקא במנוע בנזין V6 …

ששי כהן 11 בספט, 2020
רפליקת טנדר טסלה סייברטארק

את טנדר הסייברטראק המהפכני של טסלה אין כנראה צורך יותר מדי להציג לכם, ודגמים ראשונים שלו צפויים לרדת מפס הייצור של המפעל החדש בטקסס בסביבות מאי 2021. אז מה עושה בחור שהפך למעריץ אובססיבי של הטנדר החשמלי ולא יכול לחכות שנים עד שיגיע לשוק אם הוא גר בבוסניה? מייצר לעצמו רפליקה של הטנדר, והאמת יצא לו לא רע יחסית לרפליקה…


לא פחות מ-8 חודשים של השקעה (פי 2 מהזמן המתוכנן עקב וירוס הקורונה) נדרשו כדי לייצר את הרפליקה של הטנדר של טסלה עבור הבעלים של חברת Stark Solutions מבוסניה, כדי להפוך את החלום של הסייברטראק למציאות (גם אם הוא מזויף)… הדרישה היתה לחבר בין הופעה חיצונית ופנימית של הטסלה לבין המרכב והמנוע של פורד ראפטור F-150, אשר הלקוח מחשיב את עצמו כמעריץ מושבע של צמד הדגמים. את קיצור הדרך כדי להגיע למכונית החלומית בזמן קצר יותר מטסלה האמריקאית הידועה ביכולות הייצור המרשימות והיעילות שלה, התאפשר הודות ליצירת רפליקה שפותחה על בסיס פורד ראפטור F-150 שפורק כמעט ליסוד ועליו נבנתה מעטפת בסגנון די מרשים של הסייברטארק. דבר אחד נוסף חשוב, בניגוד לדגם המקורי שיהיה כמובן חשמלי, כאן נעשה שימוש במנוע הבנזין V6 בנפח 3.5 ליטר….

את הנסיעה הראשונה על כבישי בוסניה עם הסייברטראק סיכמו בחברה: "זה היה די מוזר. כולם מסביב התסכלו על הרכב המוזר, חלקם שאלו אם מדובר בסוג של טנק (בבוסניה חלק גדול מהאנשים לא שמע על הרכב), ואלו שכן זיהו את הטנדר, מיהרו לצלם ואף שאלו אם המפעל ממוקם בבוסניה…".

מעבר לעיצוב הדומה והמנוע השונה, מודים יצרני הרפליקה שהמידות החיצוניות אינן זהות לדגם המקורי וגם העיצוב אמנם נראה ממרחק של 3 מטרים כמו המקור, אך ממרחק של מטר רואים שזה לא הטנדר המקורי. החלק הקשה ביותר היה התאמת הדלתות הייחודיות למרכב המקורי של טנדר הפורד, וכרגע הטנדר לא יכול לקבל רישוי רשמי בבוסניה, מפני שהעיצוב שלו חד מדי בקצוות, מה שלא מאפשר החוק המקומי. גם בתוך תא הנוסעים ניסו המפתחים להעניק לדגם מראה של הטסלה, אך גם כאן ללא התאמה מלאה למקור. בשורה התחתונה, רפליקה מקצועית ומושקעת במיוחד.

0 ק"מ מליסינג

0 ק"מ מליסינגאנחנו גם ב-Facebook

Facebook Pagelike Widget