מוצר במבחן: האם המוצר החדש שפותח בשיתוף נאס"א פותר את הבעיה העיקרית של טסלה?

הפעם קיבלנו לבדיקה מגני שמש לשמשה הקדמית ולגג הזכוכית הפנורמי של טסלה מודל 3 ומודל Y, שפותחו בשילוב טכנולוגיות קירור של מרכז החלל האמריקאי NASA. האם נמצא פתרון לבעית גג השמש של דגמי טסלה בשמש הישראלית וכמה יעלה לכם התענוג? יצאנו לבדוק.

ששי כהן 06 ביול, 2024
מגן שמש לטסלה

דגמי טסלה משווקים בישראל כבר קרוב ל-3 וחצי שנים ולרוב נהנים משביעות רצון גבוהה במיוחד של הלקוחות. יחד עם זאת, כמעט כל הלקוחות מדווחים על נקודת תורפה אחת ועיקרית של דגמי היצרן, הנוגעת לגג הזכוכית הפנורמי המסופק כסטנדרט אשר אינו כולל וילון, ולמרות שהוא מבטיח סינון של 99% מקרינת השמש המזיקה, בישראל שטופת השמש, מכניס גג הזכוכית ברוב שעות היממה אור חזק יחסית לרכב אשר תורם לא מעט לחימום תא הנוסעים, מקשה על פעולת המזגן ומעיק למדי לאלו שאינם אוהבים להיחשף לשמש.


במסגרת המדור שלנו "מוצר במבחן", בדקנו הפעם את מגיני השמש החדשים של חברת HALO BLK, אשר מתמחה בפיתוח וייצור אביזרים איכותיים לטסלה ופיתחה ווילונות גג ומגן שמש קדמי חדשניים לרכב, שיסייעו להפחתה משמעותית של הטמפרטורה בתא הנוסעים. אז נכון שקיימים היום שלל אופציות לרכישה באתרים כמו אלי אקספרס ודומיו, חלקן איכותיות יותר או פחות, אך הפעם נרשם חידוש בדמות פיתוח מגיני שמש בהם שולבו טכנולוגיות קירור של מרכז החלל האמריקאי, הידוע יותר בכינויו NASA.

מגן שמש קדמי לטסלה

מגן שמש קדמי לטסלה (NASA)

מגן שמש קדמי לטסלה מודל 3 ומודל Y

המוצר הראשון שקיבלנו לבדיקה הוא מגן שמש קדמי ייעודי לדגמי טסלה מודל 3, היילנד ומודל Y, אשר נפתח ומתקפל בשומה לפעולה של מטרייה. המגן עוצב לכיסוי מלא של השמשה הקדמית וכולל פתרון למראת האמצע ומגיני השמש. המוצר עשוי מחומרים איכותיים ופותח לטענתם בשילוב של טכנולוגיות קירור של מרכז החלל האמריקאי. בבדיקה שלנו, הודגם שהמוצר אכן אוטם לחלוטין את השמשה הקדמית ודואג להפחתה ניכרת של החום החודר לתא הנוסעים כאשר הרכב חונה, אך ההתקנה וההסרה שלו מעט לוקחים קצת יותר זמן משימוש במגן שמש רגיל ואף דורשים זהירות מפגיעה במסך הרכב, אך מדובר בתוספת של בערך 10 שניות לתהליך, שלדעתי בהחלט שווה את ההשקעה.

מחיר רשמי: 175 שקל כולל משלוח לארץ , מחיר מיוחד לגולשי WHEEL כ-157 שקלים ברכישה דרך הקישור המצורף כאן (חשוב לבדוק שאתם בוחרים את המוצר הנכון עבור הדגם הספציפי שלכם)

וילון גג לטסלה מודל 3 ומודל Y

המוצר השני שבחנו הוא וילון גג לדגמי טסלה מודל 3/היילנד וטסלה מודל Y, אשר בא לפתור כנראה את הבעיה המעיקה ביותר בדגמים הנ"ל, הנוגעת לגג הזכוכית הפנורמי הענק שאינו כולל ווילון וגורם למטרד קבוע של השמש ברוב שעות היום ובמיוחד בחודשי האביב והקיץ הרותחים כאן. אז נכון שמדובר בגג כהה המבטיח סינון של 99% מקרינת השמש המזיקה, אולם האור החזק בשעות היום תורם ללא ספק לחימום תא הנוסעים, פגיעה בפעילות המזגן ובעתיד ככל הנראה גם פגיעה באיכות הפלסטיקים והריפודים בתא הנוסעים. המוצר החדש עשוי מבד רשת קל משקל שפותח לטענתם תוך שילוב של 4 טכנולוגיות קירור של מרכז החלל בנאס"א, ומבטיח לא רק הגנה מפני אור השמש, אלא גם הפחתה משמעותית של הטמפרטורה בתא הנוסעים. ההתקנה של הוילון קלילה במיוחד (ניתן לצפות בסרטון המצורף) ואינה כוללת שום שימוש בכלי עבודה, או הדבקות או קדיחות ברכב והוילון ניתן להסרה בתוך שניות בודדות כאשר כן תרצו ליהנות מהגג הפנורמי.

מגן שמש לגג טסלה

מגן שמש NASA לגג טסלה מודל 3

מפחית את הטמפרטורה בתא הנוסעים?

לאחר שהעמדנו את הרכב מספר שעות ביום שמשי אך מעונן חלקית, חזרנו לבדוק את הטמפרטורה בחלל הרכב, כאשר בחלק הקדמי של הרכב התקנו את הוילון לגג ובחלק האחורי לא. התוצאות לא אכזבו: בשימוש במד חום ייעודי, נמדדה טמפרטורה לחלק הקדמי של הגג שכוסה בוילון של NASA של 53 מעלות, בעוד לחלק האחורי והחשוף של הגג נמדדה טמפרטורה של כמעט 64 מעלות, פער של 11 מעלות, בעוד שבמושבים הקדמיים נמדדה טמפרטורה של 37.3 מעלות, בעוד במושבים האחוריים נמדדה טמפרטורה של כמעט 45 מעלות. קחו בחשבון שביום שמשי מלא, הטמפרטורות בתא הנוסעים יגיעו למספרים גבוהים אף יותר.

מחיר רשמי: 276 שקל כולל משלוח לארץ , מחיר מיוחד לגולשי WHEEL כ-248 שקלים ברכישה דרך הקישור המצורף כאן  (חשוב לבדוק שאתם בוחרים את המוצר הנכון עבור הדגם הספציפי שלכם)

הערות:

  • המחיר הינו נכון ליום הפרסום, אולם מכיוון שהמחיר הרשמי נקוב בדולר אמריקאי, המחיר עשוי להשתנות מדי יום בהתאם לשער היציג, אך לרוב מדובר בשינוי אפשרי של שקלים בודדים.
Audi

עוד מחדשות רכב

אאודי Q4 אי טרון
פולקסווגן טיגואן אולספייס

פולקסווגן טיגואן אולספייס