מינויים חדשים בקבוצת 'מאיר' יבואנית וולוו, הונדה ואחרים

כחלק ממהלכים אסטרטגיים וניהוליים רחבים בחברת 'מאיר', נכנסו חברות הפניקס וכלל כבעלי מניות בקבוצת הרכב לצד משפחות קז ושחר שמובילים לתכנון מחודש של הבעלויות וההנהלה בחברה, עם מינוי מנכ"ל ומנהלי חטיבות חדשים.

ששי כהן 09 ביול, 2024
וולוו EX30

חברת 'מאיר', יבואנית מותגי הונדה, וולוו, לינק&קו, פולסטאר ועוד, מודיעה על מינויים חדשים בהנהלת החברה, כחלק ממהלכים אסטרטגיים
וניהוליים רחבים, אותם החלה החברה ליישם בעקבות השינויים הרבים בשוק הרכב, כחלק ממהלכים חדשים בהם נכנסו חברות הפניקס וכלל כבעלי מניות בקבוצת הרכב לצד משפחות קז ושחר ומתבצע תהליך תכנון והסדרה של הבעלות והניהול בקבוצה.


תומר כהן , מנכ״ל חברת מאיר ב-13 השנים האחרונות יסיים את תפקידו, ובמקומו יתמנה חגי דקל שניהל ב-13 השנים האחרונות את חטיבת הרכב הכבד. עידן פרי, מנהל אגף הצמ״ה במאיר, יחליף את דקל וימונה למנהל חטיבת הרכב הכבד שכוללת כיום את פעילות המשאיות, האוטובוסים, הצמ"ה, הליסינג, המנופים ורשת מרכזי שירות.

במהלך העשור האחרון הובילה חברת מאיר את שוק הרכב הכבד בישראל ובפרט בשוק המשאיות, האוטובוסים, הצמ"ה והליסינג. לעומת זאת, בשוק הרכב הפרטי, המהלכים הבולטים היו החזרתו של מותג המכוניות וולוו למרכז הבמה בשוק היוקרה בישראל, כולל שלוש שנים ברציפות בהם הובילו רכבי ה-XC-60 וה-40-XC הפופולריים את טבלאות המכירה בסגמנט ה-SUV היוקרתיים בישראל. לעומת זאת, חלה נסיגה משמעותית בפעילות הרכב של הונדה עם נסיגתה של החברה מאירופה במהלך שכלל צמצום דרמטי של הדגמים הנמכרים בארץ ומחירים שהתייקרו והפכו אותם לכמט לא רלוונטיים בשוק המקומי.

לעומת זאת, פעילות הונדה בשוק הדו-גלגלי הפכה להיות משמעותית ביותר בשנים האחרונות, כאשר כיום ממוקמת הונדה במקום השני במכירות הענף בישראל, אחרי סאן יאנג.

בשנתיים האחרונות נוספו לחברה גם פעילות המיקרו -מוביליטי MEU  האחראית על יבוא מותג הקטנועים החשמליים NIU ומותגי חשמל עירוניים נוספים לרבות קורקינטים, שמתפתחים בהדרגה, כאשר החברה חתמה גם על זיכיון של יבוא צמד מותגי רכב פרמיום סיניים עם התחלת שיווק מותגי פולסטאר ולינק אנד קו בישראל בהצלחה מוגבלת. בחברה מדווחים שבקרוב ינחת כאן רכב חשמלי חדש של לינק אנק קו שיהיה משמעותי בשוק המסה ויתחרה ישירות במובילי השוק.

Audi

עוד מחדשות רכב

אאודי Q4 אי טרון
פולקסווגן טיגואן אולספייס

פולקסווגן טיגואן אולספייס