6 אגורות לק"מ: קטנועי אסקול החשמליים בישראל

חברת HM מוטורס החלה בשיווק קטנועי אסקול (Askoll) החשמליים מאיטליה, המהווים חלופה בטיחותית לקורקינטים ואופניים חשמליים, ונהנים מעיצוב סטייליסטי והוצאות אחזקה נמוכות במיוחד. המחיר יחל מ-16,900 שקל.

ששי כהן 08 בינו, 2020
קטנועי אסקול החשמליים

קבוצת HM מוטורס, הפעילה בשוק הדו-גלגלי ומייבאת את אופנועי השטח של שרקו, אופנועי הספורט האקזוטיים של MV אגוסטה, הקטנועים החשמליים של e-max ומותגים נוספים, מרחיבה את פעילותה בשוק הכלים החשמליים, והשיקה הבוקר בת"א את מותג הקטנועים האיטלקי Askoll עם צמד דגמים בתחילת הדרך, המיועדים לשוק המוסדי, ללקוחות פרטיים ולשוק הכלים השיתופיים הצומח.


חברת Askoll האיטלקית 

חברת אסקול נוסדה באיטליה ב-1978 כיצרנית של משאבות חשמליות לאקווריומים. בהמשך הדרך התעמקה החברה בפיתוח וייצור של מנועים חשמליים למוצרי חשמל ביתיים (מכונות כביסה, מדיחי כלים ועוד), והפכה לספק המנועים החשמליים של חברות ענק כמו : BOSCH , AEG ,LG ,SIEMENS ,MIELLE , WHIRLPOOL, HOOVER ועוד יצרנים רבים אחרים, ומייצרת כיום את שלל המנועים החשמליים ומגוון ענק של רכיבים אלקטרונים במפעלים באירופה, אסיה ואמריקה, ומייצרת כיום לא פחות מ-200,000 מנועים חשמליים ביום !
קטנועי אסקול החשמליים

2014- הקמת החטיבה המוטורית

לפני 6 שנים החליטה אסקול להיכנס גם לשוק התחבורה החשמלית, ולנצל את הידע העצום שלה בייצור מנועים חשמליים גם לשוק האופניים והקטנועים החשמליים. החטיבה המוטורית שלה פיתחה ומייצרת את דגמי הקטנועים במפעל החברה באיטליה, ומוצרי החברה פונים הן ללקוחות הפרטיים ככלי התניידות יעיל וירוק לעיר, הן לשוק המוסדי (בעיקר ככלים לשליחויות) והן לשוק השכרת הקטנועים השיתופיים המתפתח באירופה. תוך זמן קצר הפכו הקטנועים של Askoll לקטנועים החשמליים הנמכרים ביותר באיטליה, וחברות רבות אימצו את הכלים שלה ככלי שליחויות באירופה (דומינוס פיצה, הדואר האוסטרי, פיצה האט, בורגר קינג ועוד).

היצע הדגמים בישראל

עם תחילת השיווק בישראל מוצעים צמד דגמים של אסקול ES3, אשר נהנים מעיצוב נאה וסטיילסיטי, מרכב קומפקטי קליל עם משקל הנמוך משמעותית מהמקובל בקרב קטנועים חשמליים (פחות מ-90 ק"ג) המציע אופי ידידותי גם לנשים, חישוקי גלגלים גדולים "16 התורמים לבטיחות ומשפרים את יציבות הכלי, מערכת בלמים משולבת CBS (הכוללת בדגם המיועד ללקוחות פרטיים צמד בלמי דיסק), לוח שעונים מפורט עם קישוריות BT ואפליקציה נילווית, וצמד סוללות נשלפות, הכוללות מטען מובנה עם כבל באורך 3 מטרים המתחבר לשקע חשמל ביתי.

קטנוע חשמלי אסקול בגרסת שליחויות

קטנוע חשמלי אסקול בגרסת שליחויות

דגמי ה-ES3 החשמליים ישווקו ב-2 גרסאות: PRO המיועד לשוק המוסדי וכולל מושב יחיד, או EVOLUTION המיועד ללקוחות פרטיים וכולל מושב כפול וגימור ואבזור עשירים יותר. הדגמים מצוידים במנוע חשמלי בהספק של 2700 וואט (מנוע מרכזי ולא כזה המחובר ישירות לגלגל האחורי כמקובל), המציע תחזוקה קלה יותר (אפשרות פירוק עצמית של הגלגל האחורי עם בורג יחיד במקרה של פנצ'ר), כאשר המהירות המרבית של הכלים עומדת על 66-70 קמ"ש וטווח הנסיעה עומד על עד 96 ק"מ בין טעינות בהתאם לאופי הנסיעה. מעבר לכך, מדובר כמובן גם בכלים ירוקים הידידותיים לסביבה, אשר מאופיינים בנסיעה שקטה ולא מזהמת את הסביבה.

קטנוע חשמלי אסקול בגרסה המיועדת לפרטיים

קטנוע חשמלי אסקול בגרסה המיועדת לפרטיים

טעינת צמד הסוללות ממצב ריק למלא אורכת כ- 7.5 שעות, כאשר טעינה מ-0-80% אורכת כשעתיים וחצי בלבד. משקל כל סוללה עומד על כ-8 ק"ג והן נשלפות לצורך טעינה גם ביתית.

ב-HM מוטורס מבטיחים עלויות תחזוקה מינימליות של הכלים (טיפולים זולים, החלפת צמד רצועות ב-350 שקל, עלות חשמל לק"מ של 6 אגורות בלבד, טסט שנתי בעלות 44 שקל, ביטוח חובה של 1700 שקל (הנמוך משמעותית מביטוח של כלי 125 סמ"ק ועוד).

קטנועי אסקול eS3 ישווקו עם אחריות לשנתיים ללא הגבלת ק"מ, כאשר לדברי היצרן אורך החיים של הסוללות עומד על כ-800-1,000 טעינות, נתון שסביר להניח שיחזיקו מעמד לתקופה של קרוב ל-10 שנים.

מחיר קטנועי אסקול יחל מ-16,900 שקל לגרסת ה-PRO המיועדת לשוק המוסדי ו-17,900 שקל לגרסת ה-Evolution  המיועדת לשוק הפרטיים. צפי המכירות של היבואן לשנה הראשונה לשיווק עומד על כ-120 כלים.
0 ק"מ מליסינג

0 ק"מ מליסינג

תנו לייק לעמוד ה-YOUTUBE שלנואנחנו גם ב-Facebook

Facebook Pagelike Widget

עקבו אחרינו באינסטגרם

  • 13 0
  • 16 1
  • 18 0
  • 17 0
  • 17 0
  • 20 2
  • 14 1
  • 16 1