7 מושבים עם גיר ידני: דאצ'יה ג'וגר נחשף רשמית

דאצ'יה ג'וגר הינו המחליף הרשמי של דגם הלודג'י ומבטיח רכב סטיישן 7 מושבים שימושי ומרווח במיוחד, אך רחוק מלהיות SUV כפי שחשבנו עם פרסום דגם הקונספט. בשלב הראשון ייוצר עם תיבה ידנית בלבד, מה שמפחית את סיכויי הגעתו לארץ וחבל.

ששי כהן 03 בספט, 2021
דאצ'יה ג'וגר

דאצ'יה חשפה רשמית את רכב ה-7 מושבים החדש שלה, העונה לשם ג'וגר ומחליף את דגם הלודג'י ששווק בשנים האחרונות. בניגוד להערכות ולדגם הקונספט שהוצג בתחילת השנה ודיבר על SUV קשוח עם 7 מושבים, גרסת הייצור של הדגם מציגה משפחתית סטיישן עם ממדים גדולים, אך עם חבילת עיצוב חיצונית דמוי שטח המבקשת להעניק לדגם מראה של קרוסאובר.

הגו'גר פותח על שלדת ה- CMF-B החדשה המשרתת את כל דגמי דאצ'יה החדשים, ומציע מרכב סטיישן נאה למראה, עם מידות הממצבות אותו בין המשפחתיות הגדולות ומרווחת בסגמנט ה-C, עם אורך של 4.57 מטר, רוחב של 1.78, גובה של 1.63 (הגבוה מחלק גדול מהקרוסאוברים) ובסיס גלגלים ענק של 289 ס"מ, המבטיחים תא נוסעים מרווח למדי ל-7 או 5 נוסעים. נפח תא המטען עומד על 708 ליטר בגרסת ה-5 מושבים או 160 ליטר בגרסת ה-7 מושבים וצומח ל-565 ליטר עם קיפול שורת המושבים השלישית.

דאצ'יה ג'וגר

בתוך תא הנוסעים מציע הג'וגר קפיצת מדרגה משמעותית מול הלודג'י היוצא, עם אימוץ עיצוב תא הנוסעים של הסאנדרו החדשה, מראה מודרני ומולטימדיה מרכזית בסגנון "צף". לזכות נוסעי שורת המושבים גם חלונות צד הנפתחים קלות לטובת איוורור (פריט נדיר בקטגורייה). ברשימת האבזור תמצאו בהתאם לרמות הגימור מולטימדיה עם מסך מגע עד "8 וקישוריות לאנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי, מצלמת רוורס, בקרת אקלים דיגיטלית, הגה מצופה עור, בלם יד חשמלי ועוד, כאשר אבזור הבטיחות צנוע וכולל התראת שמירת מרחק עם בלימה אוטונומית והתרעת שטח מת במראות הצד, אך ככל הנראה ללא תיקון סטייה מנתיב ובקרת שיוט אדפטיבית.

דאצ'יה ג'וגר

בשלב הראשון מדווחת דאצ'יה על ציודו של הדגם רק עם יחידת כח אחד, הכוללת מנוע טורבו 3 צילינדרים בנפח 1.0 ליטר המפיק 110 כ"ס ומומנט מירבי של 20.4 קג"מ, המשודך לתיבת הילוכים ידנית בלבד עם 6 הילוכים. מדובר ביחידת כח שלא ממש רלוונטית לישראל (עקב מחסור בתיבה אוטומטית), אך סביר להניח שאחת כזאת תוצע בעתיד הקרוב. בשנת 2023 אמור הדגם להתעדכן גם ביחידת כח היברידית ראשונה.

האם תגיע לישראל?

ככל הנראה לא בתחילת הדרך, בשל היעדר תיבה אוטומטית בתפריט, אך היינו שמחים לפגוש אותה כאן גם עם תיבה ידנית, כאשר עם תג מחיר זול ואטרקטיבי באמת, היא בהחלט עשויה לדעתנו למצוא לקוחות שצמאים לרכב 7 מושבים חדש במחיר נגיש, בתקופה בה כל דגמי ה-7 מושבים בארץ מתומחרים גבוה במיוחד.

אנחנו גם ב-Facebook

Facebook Pagelike Widget