90 ק"מ לליטר? מרצדס A קלאס פלאג-אין בישראל

יבואנית מרצדס החלה בשיווק גרסת הפלאג-אין הייבריד המתקדמת של ה-A קלאס, המאיצה מעמידה ל-100 קמ"ש ב-6.6 שניות ומבטיחה צריכת דלק משולבת של 90.9 ק"מ לליטר, לצד חבילת אבזור מרשימה. חבל רק שהמחיר ישאיר אותה כנראה נדירה על כבישי ישראל.

ששי כהן 24 במרץ, 2021
מרצדס A250e פלאג אין

בשקט בשקט נחתה בארץ מרצדס A250e, הגרסה החסכונית והידידותית לסביבה של ה-A קלאס הקומפקטית, המצוידת ביחידת הנעה פלאג-אין הייבריד (PHEV) המבטיחה שילוב של ביצועים ספורטיביים, לצד צריכת דלק כמעט דמיונית וחבילת אבזור מרשימה. חבל רק שהמחיר עשוי להשאיר אותה כמחזה נדיר על הכביש.


מרצדס A250e היא חלק מסדרת המכוניות החשמליות של היצרן העונה לשם "EQ POWER" ומצוידת במערכת הנעה היברידית מתקדמת הכוללת מנוע טורבו בנזין 1.33 ליטר 4 צילינדרים ומנוע חשמלי, המפיקים הספק משולב של 218 כ"ס ובעזרת סוללת ליתיום-יון בהספק של 15.6 קוט"ש, מציעים נהיגה חשמלית טהורה לטווח של עד 70 ק"מ (עד 140 קמ"ש). יחד עם תיבת הילוכים אוטומטית כפולת מצמדים עם 8 הילוכים, מציעה המכונית גם תאוצה ל-100 קמ"ש ב-6.6 שניות ומהירות מרבית של 235 קמ"ש. צריכת הדלק הממוצעת של הרכב עומדת על לא פחות מ-90.9 ק"מ לליטר בממוצע, מה שעשוי להרחיק את לקוחות הדגם מתחנת הדלק אפילו לתקופה של כמה חודשים (במידה והק"מ שלהם עומד עד 100 ק"מ ליום בממוצע).

מרצדס A קלאס היברידית EQ

מרצדס A קלאס היברידית EQ

הדגם ישווק בארץ ברמת גימור אחת ועשירה: "AMG Line Plus" הכוללת חבילת עיצוב חיצונית ופנימית ספורטיבית, עם גריל בסגנון דגמי ה-AMG של היצרן, חישוקי גלגלים קלים "18, תאורה קדמית ואחורית בטכנולוגיית LED, סופיות מפלט מדומות בגימור כרום ועוד. גם בתוך תא הנוסעים תמצאו קו עיצוב פנימי ספורטיבי AMG, עם הגה ספורט קטום בחיפוי עור נאפה, דיפון אלומיניום פנימי, מושבים קדמיים ספורטיביים ורשימת אבזור ארוכה הכוללת בין השאר: גג זכוכית פנורמי עם פתיחה חשמלית, ריפודי עור למושבים, מושב נהג חשמלי, לוח שעונים דיגיטלי בגודל ״25.10 עם מצבי תצוגה משתנים, מולטימדיה עם מסך מגע מרכזי בגודל ״12.5 תומכת אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, חיישני חניה היקפיים, מצלמת רוורס עם פסי הכוונה, בורר מצבי נהיגה ועוד, ובסעיף הבטיחות התרעת שמירת מרחק עם בלימה אוטונומית, מערכת התרעה ושמירה אקטיבית על נתיב הנסיעה, בקרת שיוט אדפטיבית עם סייען נסיעה בפקקים, התרעת שטח מת במראות הצד, זיהוי תנועה חוצה מאחור עם פונקציית בלימה, מערכת להתרעה על עייפות הנהג ועוד.

מרצדס A250e פלאג אין

מחיר מרצדס A קלאס פלאג אין נקבע על 329,900 שקל, כ-60,000 שקלים יותר מגרסת ה-A180 progressive Plus, בתמורתם תקבלו הרבה יותר ביצועים לצד צריכת דלק נמוכה במיוחד. יחד עם זאת, במחיר כזה, סביר שהדגם יהיה נדיר יחסית על כבישי ישראל וחבל. 
שיתופים