220 מדגמי טסלה מודל 3 יוצאים לדרך בישראל

חודש וחצי לאחר שהחל שיווק דגמי טסלה בישראל, החלה הבוקר טסלה במסירת המכוניות הראשונות מדגם המודל 3 בישראל, עם 220 מכוניות שהגיעו במשלוח הראשון וימסרו כולן עד סוף החודש (מרץ).

ששי כהן 24 במרץ, 2021
טסלה מודל 3

עידן חדש בשוק הרכב בישראל? קצת יותר מחודש וחצי לאחר שהחלה טסלה לפעול רשמית בישראל, החלה הבוקר יצרנית המכוניות החשמליות היוקרתיות והפופולריות ביותר בעולם למסור רכבים ראשונים בישראל, עם הגעתם של דגמי המודל 3 לישראל לפני מספר ימים לנמל אשדוד. לאתר WHEEL נודע שבמשלוח הראשון של הדגם הגיעו לארץ לא פחות מ-220 מכוניות, כמות הגדולה מההערכות המוקדמות בשוק הרכב (טסלה לא מספקת נתונים רשמיים), וכל המכוניות ימסרו ללקוחות עד לסוף החודש הנוכחי (מרץ).


במכתבים ששלחה טסלה בשבועיים האחרונים ללקוחות הראשונים של הדגם בישראל, שקיבלו הבטחה למסירה בחודש מרץ, הבטיחה החברה אספקה בין התאריכים ה-24 במרץ ועד ה-30 במרץ, והיום היא אכן עומדת בהבטחותיה והחלה במסירת הרכבים הראשונים ללקוחות המאושרים. הלקוחות קיבלו בימים האחרונים הודעה על תאריך ושעת מסירה מדויקת שתתבצע בשטחי הנמל באשדוד, ולפי דיווחים של לקוחות, כחלק מניסיון לספק מהר את הרכבים, אתר המסירה יפעל גם בשעות הערב.

הדגמים הראשונים שמסירתם החלה היום, הם כולם מדגם טסלה מודל 3 שעולים לכביש בישראל ב-3 רמות הגימור שלה, החל מגרסת הסטנדרט, דרך גרסת ה-Long Range ועד גרסת הפרפורמנס הספורטיבית הבכירה. דגמי המודל S והמודל X יגיעו לכאן רק לקראת נובמבר.

ראוי להעריך גם את החשיבה השונה של טסלה והיעילות הכלכלית של החברה, כאשר היא בחרה לשכור האנגר ענק בנמל אשדוד, בו הותקנו עשרות עמדות טעינה לרכבים ושם מתבצעת האספקה ללקוחות. בצעד כזה, מוותרת החברה על שירותי הובלה של הרכב במוביליות לאתרי מסירה ובכך חוסכת לא רק כסף בעלויות ההובלה, אלא גם זמן יקר ואף מצמצמת את החשש לפגיעה אפשרית ברכב בזמן הטעינה, הובלת הרכב ופריקתו ביעד.

מבחן דרכים לטסלה מודל 3 בישראל יתפרסם בקרוב כאן ב-WHEEL 
שיתופים